Vítejte ve světě přírodní kosmetiky Macrovita


Likvidátor vrásek – účinná ochrana

Kosmetické přípravky se odpradávna vyráběly za účelem zkrášlení a zamezení stárnutí. Nejinak je tomu i dnes. Vypnout pokožku na pleti, zdůraznit svěžest a zářivost pleti či vyhlazení vrásek, je konečným cílem většiny lidí, kteří si kosmetiku používají. Takový druh kosmetiky nese označení "ANTI-AGING". Co stojí za úspěchem kosmetických řad slibující omezení stárnutí pleti? Která účinná látka se v kosmetických přípravcích používá? Mají podobné kosmetické přípravky skutečně dlouhodobý účinek?

 

Retinol je základem mnoha kosmetických přípravků proti-vráskové péče. Retinol je jinou formou vitaminu A. Retinol se používá v kosmetických přípravcích již téměř 30 let. Vitamín A je pro pleť důležitý protože podporuje správnou funkci epiteliálních buněk. Ty najdeme v horní vrstvě pokožky. Když je ho v pokožce málo, kožní buňky odumírají. Tím dochází k zpomalení produkce keratinu a to má za následek vysušení pokožky a nemoci tzv: "suché kůže". S přibývajícím věkem ztrácejí elastinová a kolagenová vlákna v pokožce na pružnosti a tím kůže v problematických místech hrubne a začínají se tvořit vrásky. A právě retinol dokáže obnovit kožní buňky, vytvářet elastin a kolegen čímž zabraňuje stárnutí pleti.

 

Retinol a příbuzné látky tzv. retinoidy, patří mezi osvědčené a hojně využívané ingredience v kosmetice vůbec. Původně se přípravky s retinolem používali jen v kosmetických přípravcích na ochranu pleti před nadměrným sluněním, dnes se již ví, že retinol dokáže pomáhat při každém typu stárnutí pleti, ne jen při poškození a léčbě sluncem poškozené pleti. A tak, se přípravky s retinolem můžete natírat na všech místech na těle a tím zmírnit příznaky stárnutí.

fade-leftfade-rightVyplňte dotazník a získejte vzorky protivráskové péče "ZDARMA".

DOTAZNÍK