Oficiální partner

Eshop

Přírodní kosmetika z retinolem, lněným a sezamovým olejem.

Retinol neboli vitamín A1 působí na pokožku jako antioxitant. Zneškodňuje volné radikály, které způsobují poškození pokožky. Retinol podporuje obnovu kožních buněk a pomáhá udržovat pleť pružnou a jemnou. Retinol pomáhá zlepšovat přirozené hojivé procesy pokožky a tím zpomaluje její stárnutí. Retinol a jeho deriváty mají příznivé účinky v preventivní péči proti akné. Retinol výrazně zlepšuje strukturu epidermis (nejvrchnější vrstva pokožky)  a díky tomu přispívá k jejímu zpevnění. Působením séra s retinolem pleť dosahuje mladistvého vzezření, je zářivá a vláčná, obličejové vrásky se zjemňují. Retinol patří k létu, a to kvůli opalování. Chrání kůži před solární dermatitidou (alergie na slunce).

Lněný olej je zdrojem nenasycených mastných kyselin Omega-3 a Omega-6. Hodí se pro harmonizaci mazových žlázek, a proto se hodí pro velmi mastnou pleť. Jeho účinky byly známy již ve starém Řecku. Lněný olej zvláčňuje a zjemňuje kůži a je vhodný pro ošetření suché a  ztvrdlé kůže. Lněný olej pomáhá v péči o pokožku postiženou ekzémy a lupenkou. Při aplikaci na vlasy pomáhá v boji s lupy.

Panenský sezamový olej je důležitou složkou naší péče o tělo. Čistí kůži, otevírá póry a váže na sebe těžké kovy. Podporuje dobré prokrvení pokožky. Domorodci dodnes používají sezamový olej denně jako součást své běžné péče o pleť, zejména před spaním. Má antioxidační vlastnosti a je velmi vhodný k detoxikaci pleti. Pro svůj obsah mastných kyselin, vitaminů E a K hydratuje suchou, ale i normální pokožku. Skvěle chrání pokožku před některými kožními infekcemi, udržuje tvář bez pupínků a stahuje póry. Působí preventivně proti vzniku strií, zjemňuje jizvy a dokonce zastoupí i dětský olej.